• امام علی (ع):آگاه باشيد كه دانش آينده، اخبار گذشته و درمان دردهايتان و نظم ميان شما در قرآن است.
  • رسول اکرم:هر كس براى كسب رضايت خدا و آگاهى در دين قرآن بياموزد، ثوابى مانند همه آنچه كه به فرشتگان و پيامبران و رسولان داده شده، براى اوست.
  • قال رسول الله:هنگامی که فتنه ها، هم چون پاره های شب تاریک، شما را در خود پیچید، برشماست که به قرآن تمسک جویید.

روزسه شنبه 27مردادماه جلسه ای مابین مدیرعامل مرکز تحقیقات رایانه حوزه علمیه استان اصفهان حجت الاسلام والمسلمین سجادی و شورای پژوهش و مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی استان اصفهان برگزار گردید

طی برگزاری دو رویداد قرآنی در ماه مبارک رمضان در قالب دو تفاهم نامه برگزاری جلسات جزءخوانی قرآن با رویکرد جدید و برگزاری اولین محفل قرآنی بزرگ بانوان، در جهت گسترش این فعالیتها و همچنین آسیب شناسی برنامه های برگزار شده، مسئولین مربوطه از سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری رضایت خود را از برگزاری این برنامه و مشارکت با اتحادیه موسسات قرآنی ابراز نمودند.

با برگزاری جلسه ای با حضور مدیرکل و مسئولین اداره کل تبلیغات اسلامی، مدیرعامل اتحادیه مؤسسات قرآنی مردمی استان اصفهان و نمایندگان هیآت مذهبی پیرو عقد تفاهمنامه مشترک، درخصوص گسترش فعالتهای قرآنی در هیآت بحث و بررسی بعمل آمد.

در ادامه حضور مدیران موسسات قرآنی از استان خوزستان به همراه مدیرعامل آن اتحادیه در اصفهان طی برنامه ای دو ساعته در مرکز موسسه مهد قرآن کریم و ولایت استان اصفهان حضور یافته و با فعالیتهای گسترده این موسسه آشنا شدند.

مدیر کل و معاون قرآن و عترت اداره کل ارشاد اسلامی اصفهان با حضور در مجمع خیرین قرآن و عترت استان اصفهان با فعالیتهای این مجمع آشنا شدند و در جمع مدیران موسسات قرآنی استان خوزستان که در مجمع حضور داشتند به ایراد سخن پرداختند.

با توجه به لزوم ارزیابی آموزشهای قرآنی ، آزمون های عمومی مهد قرآن کریم اصفهان در 12 رشته ویژه عموم در هر 6 ماه یکبار برگزار میگردد.

بر اساس مجوز صادره و هماهنگی بعمل آمده با ادراه کل آموزش و پژوهش استانداری اصفهان ، اولین دوره آموزش های قرآن و معارف در 6 رشته با حضور 60 نفر شرکت کننده در محل موسسه مهد قرآن کریم برگزار گردید.