برگزاری مجمع مدارس قرآنی استان اصفهان و بررسی مشکلات مالی مدارس قرآنی اصفهان در بحران کرونا

برگزاری مجمع مدارس قرآنی استان اصفهان و بررسی مشکلات مالی مدارس قرآنی اصفهان در بحران کرونا

✅بررسی مشکلات مالی مدارس قرآنی اصفهان در بحران کرونا

🔷باتوجه به اینکه جلسات مجمع مدارس قرآنی استان اصفهان به صورت فصلی برگزار می‌شود، نخستین جلسه با دستور کار «ارائه گزارش وضعیت مدارس قرآنی در ایام کرونا» برپا شد.

🔷هدف از برپایی این جلسه دریافت گزارش از مدارس قرآنی درباره مشکلات و موانع بوجود آمده و همچنین راهکارها و راه حل‌های رفع این مشکلات و رسیدن به یک وحدت رویه بود.

🔶در ابتدای جلسه، مدیران مراکز مدارس قرآنی گزارشی از فعالیت‌های خود در جهت آموزش‌های تحصیلی و قرآنی و ارتباط با والدین، استفاده از فناوری‌های روز در انتقال آموزش‌ها ارائه کردند و استقبال و همکاری والدین از نحوه آموزش‌ها را رضایتمند اعلام کردند.
🔶حسین خاکساری هرندی، مدیر عامل اتحادیه قرآنی اصفهان گفت: البته در شرایط کنونی کشور، در زمینه پرداخت شهریه، تعهدات مالی و وصول چک‌ها و سایر مسایل، در برخی از مراکز مشکلاتی پدید آمد که والدین نیز به دلیل مشکلات کسب و کار در ایام کرونا، موفق به انجام تعهدات نبوده و متقابلا پرداخت حقوق معلمان نیز با مسائلی همراه شد، تاکید شد مدارس قرآنی در این زمینه با والدین ارتباط نزدیک داشته و موضوع را تشریح و با والدین مدارا شود تا از این بحران عبور کنیم.

🔷 از سوی دیگر قرار شد جلساتی با مسئولان استان با موضوع «کمک به مدارس آسیب دیده در بحران کرونا » با همت دبیر جلسه در راستای راهنمایی و حمایت برگزار شود.

🔷در این جلسه مطرح شد که پس از رفع بحران کرونا؛ جلسات مجمع به طور منظم برپا و انتقال تجربیات آموزش‌های قرآنی، فرهنگی، پرورشی، اداری و مالی مدارس برای پیشرفت هر چه بیشتر یکدیگر انجام شود تا در سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ بتوانیم شاهد رشد هر چه بیشتر مدارس قرآنی شویم.

🔶گفتنی است، نزدیک به ۱۰۰ مدرسه و مرکز آموزشی زیر نظر موسسات قرآنی استان اصفهان قرار دارند که از مهد کودک و مراکز پیش دبستانی و دبستان و متوسطه در حال فعالیت هستند که از استقبال عموم مردم همراه هستند.